Co se v ní odehrává?

Naše dcera trpí úzkostmi a depresemi. Ovlivnilo to celou naši rodinu. Nerozumíme jejímu chování, nevíme co se v ní odehrává.

Ze života (Ludmila 59let)

Psychická nemoc dostane člověka do neuvěřitelného zmatku a nejistoty. Není pro něho možné utřídit si své myšlenky. Stále se mu v hlavě ozývají nesmyslné, trýznivé, výhružné a ponižující hlasy. 

Není možné před tímto stavem nijak utéci. Člověk je zkrátka polapen a veškerá snaha vymanit se, je vyčerpávající, zničující …  Vaše dcera potřebuje odbornou pomoc a lásku, porozumění od svých blízkých. Proto je velmi dobře, že si tuto otázku kladete.

      Vaše dcera vnímá, že je něco špatně, vnímá nereálnost svých myšlenek, děsí ji to. Nerozumí tomu. Nedokáže slovy vyjádřit svůj stav, přijde si ztracená. Nejvíce se obává, že ztratí své milované lidi. Protože chápe, že ji nerozumíte, kladete ji otázky a ona na ně nedokáže odpovědět. 

      Je vnímavá ke všemu, co se kolem ní odehrává. Slyší, co říkáte, vnímá vaše emoce, hlavně paniku a strach. Je pro ni zraňující, když se o ní někdo vyjadřuje pohrdavě, povýšeně, bez úcty.

Nebo když její těžkosti někdo komentuje, hodnotí. Takto nemocný člověk není hloupý, nebo neschopný! Je zkrátka paralyzovaný. Tím se jeho hodnota nesnižuje!

Naopak touto nemocí trpí hlavně velmi schopní, laskaví a pracovití lidé, kteří nesli příliš velkou zodpovědnost, nebo byli okolím přetěžováni, traumatizováni. 

Vyhledejte odbornou pomoc pro svou dceru, ale i podporu pro sebe, aby jste si ujasnili své emoce a nabrali klid. Právě vaše klidná přítomnost je to nejvíce jak můžete vaši dceři pomoci.

Podporu pro těžké chvíle můžete také hledat na mých stránkách, nebo na facebooku

Přeji vám všem hodně síly a trpělivosti. 

Kéž vám jsem nadějí, že cesta  uzdravení existuje.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *